Lista cu primarii din judetul Satu Mare

Iată lista cu câștigătorii alegerilor locale de duminica, 27 septembrie, în judetul Satu Mare:
Municipiul Carei – Eugen Kovacs (UDMR)
Orașul Ardud – Ovidiu Duma (PNL)
Orașul Livada – Piricsi Arthur (UDMR)
Orașul Negrești-Oaș – Aurelia Fedorca (PSD)
Orașul Tășnad – Adrian Farcau (Pro Romania)
Livada – Piricsi Arthur – UDMRAcâş – Sandor Sandor – Iozsef – UDMR
Agriş – Szabo Elek – UDMR
Andrid – Papp Tibor – UDMR
Apa -Trandafie Vasile Radu . PNL
Bârsău – Cirudaș Traian – PSD
Batarci – Toma Vasile Adrian – PNL
Beltiug – Bartok Gurzău Ioan – PNL
Berveni – Kiss Zoltan – UDMR
Bixad – Tătar Ioan – PNL
Bogdand – Bojan Aurel – PNL
Botiz – Mureșan Ioan  – PNL
Călinești – Oaș – Dinu Birtoc – PNL
Cămârzana – Florin Ioan – ALDE
Cămin – Suto Imre – FDG
Căpleni – Megyeri Tomas Robert – UDMR
Căuaș – Roka Marius – PNL
Cehal – Jurchis Gheorghe – PSD
Certeze – Ciocan Petru – PNL
Ciumeşti – Schwarczkopf Ioan – PCM
Craidorol – Balogh Daniel – PSD
Crucişor – Coza Romi – PSD
Culciu – Kallos Zsolt Eduard – UDMR
Doba – Ghetina Mihai – PNL
Dorolţ – Găman Mihai UDMR
Foieni – Brem Laszlo – UDMR
Gherţa Mică – Ciuta Ioan – PSD
Halmeu – Incze Ludovic – UDMR
Hodod – Balog Francisc – UDMR
Homoroade – Ardelean Simion – PSD
Lazuri – Beres Antal Elek – UDMR
Medieşu Aurit – Torok Marian – PNL
Micula – Doboş Istvan – UDMR
Moftin – David Gheorghe – PSD
Odoreu – Pop Dumitru – PNL
Oraşu Nou – Mailat Gavril – UDMR
Păuleşti – Bontea Zenoviu – PNL
Petreşti – Marchiș Gheorghe Otto – FDG
Pir – Pişcolt – Varga Cosmin – PNL
Pomi – Krișan Cosmin Ionel – Alianţa PSD+ALDE
Porumbeşti – Toth Zoltan – UDMR
Racşa – Betea Toma – PSD
Săcăşeni – Șiopș Iozef – UDMR
Sanisclău – Kardosi Ioan Zoltan – UDMR
Santău – Silaghi Sergiu – PNL
Săuca – Marian Gheroghe – PSD
Socond – Cornea Nicolae – PNL
Supur – Crișan Sergiu Petrică – PNL
Tarna Mare – Sobius Monica – PNL
Târşolţ – Pop Grigore – PNL
Terebeşti- Avorniciţi Mariana – PSD
Tiream – Tar Nicolae – PCM
Turţ – Irime Ioan – PNL
Turulung – Gyakon Gheorghe Nicolare- FDG
Urziceni – Schupler Tiberiu – UDMR
Valea Vinului – Cristea Radu – PSD
Vama – Corodan Vasile – PNL
Vetiş – Ilyes Iuliu – UDMR
Viile Satu Mare – Scucs Szabolcs- UDMR.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *